• Anasayfa / Türkiye’de İngiliz Konsoloslukları ve Teleperformance

Sadece bilgilendirme amaçlı olan bu web sitesinin İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği ile bir bağlantısı yoktur.

Türkiye’de İngiliz Konsoloslukları ve Teleperformance

2015-04-20 10:28:03

İngiltere vizesi, İngiliz Konsolosluğu, Teleperformance, başvuru

İngiltere vizelerinin karar mercii olan İngiliz Konsolosluğu Türkiye’de vize başvurularının değerlendirildiği yerdir.

İngiltere Hükümeti’nin Büyükelçiliği Ankara’da ve Başkonsolosluğu da İstanbul’dadır. Bu yetkili temsil noktaları İngiltere-Türkiye arasındaki ilişkilerin sağlanması açısından önemli konumlara sahiptir.

Ülkemizde yerleşik olarak yaşayan İngilizlere de hizmet veren temsilciler Antalya, Bodrum, İzmir, Marmaris temsilcilikleri sayesinde de Türkiye’nin dört bir yanında olmasıyla hizmet ve ulaşılabilme kolaylığı sağlar.

Bilinmelidir ki İngiltere Konsolosluğu Türk vatandaşlarının direkt başvuru yaptığı kurumlar değildir. Yani başvuru belgelerinizi alıp herhangi bir İngiliz Konsolosluğu’na öylece gidip değerlendirilmesini talep edemezsiniz. İngiltere vizesi başvurularını Ankara, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya’daki Teleperformance firması denilen başvuru merkezlerinden yapılır. Daha önce vize başvuruları WorldBridge aracılığıyla yapılıyordu ancak 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren başvurular Teleperformance ‘a yapılıyor. Teleperformace İngiltere  Konsolosluğu’nun vize başvuruları işlemlerinde ön büro görevi gören ticari bir firmadır. Eğer İngiltere vizesi başvurusu için randevu almak istiyorsanız randevu almanız gereken birim Teleperformance’dır. Eskiden vize ücretini ödemeden WorldBridge’den online olarak randevu alınabiliyordu ancak artık randevu alabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

İngiltere Büyükelçiliği ve Konsoloslukları'nın iletişim bilgilerini İngiltere Büyükelçiliğinin resmi web sitesinden ulaşabilir ve İngiltere vizesiyle de ilgili olarak danışmanlarımızla İngiltere Vizesi iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Başvuruları, Vize Redleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili olarak bizimle iletişime geçmek için tıklayınız »

  • "Türkiye’de İngiliz Konsoloslukları ve Teleperformance" sayfası 2930 defa okundu
  • İngiltere vizesi, İngiliz Konsolosluğu, Teleperformance, başvuru
  •   «  Türkiye’de İngiliz Konsoloslukları ve Teleperformance sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin